TAPETY - często zadawane pytaniaJak zmierzyć ścianę pod tapetę ?
Zmierz wysokość i szerokość ściany, z wyłączeniem listew przypodłogowych. Bądź ostrożny i wykonaj kilka pomiarów, aby uzyskać najdokładniejsze wymiary. Nie dodawaj dodatkowych centymetrów. Standardowo dodajemy po 2 cm do wysokości oraz szerokości do odcięcia po naklejeniu tapety. Wszystkie informację zostaną dołączone w wiadomości od grafika który prześlę wizualizację do akceptacji po złożeniu zamówienia.

Jak zmierzyć ścianę z drzwiami lub oknami ?
Jeśli na ścianie znajdują się drzwi, okno lub inne obiekty, Możesz zrobić odręczny rysunek z wymiarami i wysłać go na maila
grafik@osomhome.pl po złożeniu zamówienia. Osoba zajmująca się przygotowaniem twojego zamówienia uwzględni to w wizualizacji
a ty zobaczysz jak dokładnie będzie wyglądała zamówiona tapeta.

Czy można myć tapety?
Tak, tapety flizelinowe oraz samoprzylepne canvas można zmywać. Można je czyścić wilgotną ściereczką, ale należy uważać, aby nie używać zbyt dużo wody, ponieważ może to uszkodzić tapetę.
Odkurzanie tapety należy regularnie wykonać z osiadającego kurzu za pomocą miękkiej ściereczki.

Ile rolek tapety potrzebuję?
Wystarczy że wykorzystasz nasz kalkulator. Wpisz Wysokość oraz szerokość ściany, a następnie zapisz dostosowanie - otrzymasz liczbę metrów jaką należy zamówić. Po złożeniu zamówienia otrzymasz projekt w których będą pokazane bryty które otrzymasz. Nasze zamówienia realizowane są indywidualnie po akceptacji wizualizacji przez klienta.

Ile kleju potrzebuję?
Klej wraz z tapetą można kupić na naszej stronie internetowej. W takim przypadku obliczymy potrzebną ilość kleju na podstawie całkowitego obszaru objętego zamówieniem. Jedno opakowanie kleju wystarcza na 20 m².

Jaki klej do tapet ?
Do tapet flizelinowych zwykle stosuje się klej, który jest specjalnie zaprojektowany do tego typu tapet.
Rekomendujemy zastosowanie kleju Metylan "Direct" lub "specjal" który możesz zakupić na naszym sklepie internetowym lub w dowolnym markecie lub sklepie z artykułami budowlanymi.

Czy klej nakładać na ścianę czy tapetę ?
Klej do tapet należy nakładać tylko na ścianę.
Jeśli nakładamy klej na tapetę, może to spowodować zbyt szybkie wchłanianie kleju przez tapetę, co może prowadzić do pęcherzy lub odklejania się tapety.

Nakładanie kleju na ścianę pozwala na równomierne i kontrolowane rozprowadzenie kleju, co z kolei ułatwia nakładanie tapety i minimalizuje ryzyko pęcherzy lub odklejania się tapety.
Warto również pamiętać, że przed nałożeniem kleju na ścianę należy upewnić się, że powierzchnia jest czysta i sucha. Przed rozprowadzeniem kleju ściana powinna zostać zagruntowana.